Energie

12. února 2018 v 20:17 | Kyrtan |  Téma týdne
Pod tímto slovem se skrývá více významů. Jednoduše jej můžeme rozdělit na Elektrickou energii, nebo jí podobnou, a nebo životní energii. Dle mého názoru by se tyto skupiny dali dělit na spousty menších a ty ještě na menší. Rád bych zatím zůstal u těchto dvou. Energii, ktero vytváři člověk pro své potřeby, dnes potřebuje téměř každý. Jsme jí ovlivňováni všude. Když jdeme jíst, nějak si upravíme jídlo. Když s někým komunikujeme, internet, nebo telefon. Ano někdo by mohl říct, ale já nic z toho nepoužívám. Podívej se kde jsi teď. Ocitáš se na intercetu a čteš si tenco článek. Tím pádem jsi uživatelem jedné z energií. Je mi jasné že to tu nemusím moc vysvětlovat, protože stejně kdo by se nad tímto textem pozastavil.

Dále zde máme jistou životní energii. Já bych řekl, že je to něco v nás co se zázrakem zrodí, když se narodíme a zaniká s naší smrtí. Kdo ví, jestli naše vědomí někam pokračuje, ale stejně ze strachu v to věříme. Představte si že by smrt znamenala opravdovou smrt. Jednoho večera usnete a konec. Nic už nikdy. Ani tma, ani bolest a ani přátelé. Chvíli na vás budou živí vzpomínat, ale pak? Co pak. Stanete se rutinou na hřbitově, kdy vám zapálí svíci, možná si vzpomenou, pokud vás budou znát. Následně nezbyde nikdo, kdo by na vás vzpomínal. Dle mého názoru, je právě toto konec života onoho jedince. Když se na vás zapomene a stanete se nikým. Tehdy vaše životní energie umírá podruhé. Pokud ale žijete, je to něco, co vás nutí jít dál. Co vás zvedne ze země, nebo co vám ukáže smysl. Možná jsem pouhý blázen, ale když se podívám na dnešní svět, jediné co vidím je zklamání. Podívali jste se někdy okolo sebe, když jdeme po ulici, když jste někde na veřejnosti? Podlesní dobou vidím jen lidi, co si hledí své cesty a ostatní přehlíží. Přestáváme se bavit s okolím. Stáváme se závistivými. A co naše energie. Vytváříme si denní rutiny, které jedou stále dokola. Zamyslete se prosím vás, vždyť nejsme roboti. Chápu že někdo musí, protože nemá peníze, musí uživit rodinu a tak. Ale co tekhle jen tak někdy jít venku a usmívat se na ostatní, když bude potřeba pomoct, chopit se možnosti. Dokázat světu že není tak špatný. Divili by jste se, jak moc to pomáhá vnitří síle a energii. Když děláte něco co vás naplňuje, když jste štastní. Když sami rozkvétáte. Rozvíjíte i své nitro a svoji vnitřní energii.

Já sám za sebe mohu říct, že jsem kluk, co moc štestí nepochytil. Ano mám domov, mám jisté zázemí a tak, ale v nitru cítím samotu. I když mám okolo sebe pár přátel vím, že stále mají někoho jiného kdo je přítel. Jsme odevšech moc daleko, jsem pro ně kamarád, nebo někdo s kým se nechtějí bavit, protože nemají čas, a nebo mě moc v lásce. Vždy jsem byl a jsem v nitru smutný, a když mě to vše dostane, ztrácím svoji vnitřní energii. Stávám se zahořklým. Vím ale jednu věc, nenávist nic neřeší. Mohu nenávidět sám sebe, za své chování a jak jsem se choval.

Vždy jsem si v životě přál osobu, která by mě měla ráda a já ji. Dnes bych byl rád za kamaráda, který by jen tak sám od sebe napsal "Hel zdar vole, nezajdeme třeba ven nebo do kine a tak". Bral bych i kamarádku, která by napsala, abych přijel na pokec. Jsou ale věci v životě, které neovlivníme a to co tu říkám si nechám na trochu jiné téma.

zjistil jsem, že když píši, básním a hraji na klavír, jsem štasný. Ovlivňuje to moji vnitřní energii a zvyšuje to moji sílu, abych zvládl jít každý den dál. Doufám že má energie nikdy nezmizí, abych ji mohl posílat dále ve svých textem, ve svých básných. Vím že dokážu tu být pro to, abych pomohl jiným. Třeba se jednoho dne někdo objeví, kdo zachrání mě....

Kyrtan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 12. února 2018 v 20:58 | Reagovat

Není to špatný pocit. Kdyby se víc lidí soustředilo na pobobné výkony, kamarádství by se posílila a panovala by vůbec lepší pohoda.

2 Kyrtan Ardale Kyrtan Ardale | 12. února 2018 v 21:44 | Reagovat

[1]: Mnoho lidí, je dnes zaslepeno představou jiných.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama